Jak vybrat svatební šaty podle typu postavy?

Ukázka videa pro neregistrované ↓↓↓

Přehrát video
Zapnout zvuk

Registrujte se zdarma a pusťte si celé video

A hned získáte neomezený přístup k veškerému obsahu a soutěžím.

Nebo se přihlaste kliknutím zde.

Už jste někdy slyšely o obdélníku, hrušce, jablku, obráceném trojúhelníku, přesýpacích hodinách sloupu? Zní to jak nějaká geometrie? Ne, to jsme my – naše postavy. Proto jsme si pro vás připravily toto video o výběru svatebních šatů, které ale nechceme zaměřit na výše zmíněné typy postav, protože nemáme rády žádné škatulkování, ale rády bychom vám chtěly ukázat praktického průvodce, kterého jsme vyzkoušely na vlastní kůži.

Milé nevěsty, v tomto videu se vám budeme snažit pomoc při výběru střihu vašich svatebních šatů podle typu postavy. Ale nejdřív bychom chtěly zmínit, že kašleme na tabulky, protože bychom se měly mít rády takové, jaké jsme. Věříme, že ve svatební den by nám naše svatební šaty měly slušet a ukázat naše přednosti.

Proto jsme pro vás vybraly několik modelů a střihů pro různé typy postav. Do přípravy tohoto videa jsme zapojily celý tým Elody, protože každá z nás je jiná, jinak krásná. Proto bychom vám chtěly ukázat naše rozdílnosti, co komu sluší a čemu se raději vyhnout.

Pro lepší strukturalizaci jsme určily čtyři kategorie: prsa, pas, boky a výška.

PRSA

1. Svatební šaty pro malá prsa

  Většina nevěst, které přijdou k nám do salonu řeší malá prsa. Naše kolegyně Ivča vám ukáže, jak z malých prsou udělat přednost, aby vypadaly dobře. Pokud zavrhujete všechny šaty s hlubším výstřihem, se slovy, že do nich nemáte co dát, tak bychom vás chtěly upozornit, že je to právě naopak. Na videu vidíte model svatebních šatů 210 Kira. Je vidět, že tento model prsa decentně zvýrazní a není to nevkusné. Tento model by pro větší prsa nebyl dobrou volbou.

  Další volbou pro malá prsa je model svatebních šatů 218 Martha , který má průsvitný korzet a špagetová ramínka, která se nezařezávají, protože nenesou tíhu prsou. Pokud byste se v nich necítily sebevědomě a komfortně, můžeme použít naše kouzlo a tím jsou push-up košíčky, které prsa pozdvihnou a budete se cítit více sexy.

  Zároveň ale chceme ukázat model, který není vhodnou volbou pro malá prsa, tím můžou být například korzetové šaty, protože korzet má projmutý střih a může pak v oblasti prsou nepěkně odstávat.

  Ivča má na sobě model šatů 225 Anette , který má střih pro větší prsa, je vidět, že ji živůtek tolik nesedí a určitě byly předchozí šaty lepší volbou.

  2. Svatební šaty pro velká prsa

   Nevěsty s bujným dekoltem, jako je naše kolegyňka Justýna, děsí představa, že nemůžou mít klasickou podprsenku. A to bychom chtěly právě zdůraznit, že kvalitně ušité a skvěle padnoucí šaty jí dokážou zcela nahradit. Je to vidět právě na modelu svatebních šatů 133 Corinn, který je bez korzetu, má i hlubší výstřih, ale jak vidíte, tak perfektně udrží prsa.

   Další model, který tu máme je model MB–068. Jak můžeme vidět, má klasický pevný korzet, který krásně podrží velká prsa, nemusí mít žádná ramínka, která by prsa držela. Má pouze spadlá ramínka, která jsou zde jen estetická, a i velká prsa v těchto šatech mohou vypadat dobře.

   Ne ale každý korzet je dobrou volbou. Tady máme model svatebních šatů Catherine, kde je očividně jasné, že pro velká prsa vhodný není. Dále nejsou vhodná špagetová ramínka.

   PAS

   Svatební šaty pro rovnější postavu

   Pokud jste jako Mája a máte spíše rovnější tělo bez výraznějších křivek, nemusíte se bát, protože i pro váš typ postavy jsou tu svatební šaty, které pas zvýrazní.

   Mája i oblekla model 195 Georgia, který právě pas definuje. Má šněrovací korzet a pevnější živůtek, což jsou určitě pomocníci právě pro definici pasu. Pokud nechcete korzet, jsou i modely svatebních šatů, kde vám k oddělení pasu pomůže pásek.

   Pokud vás trápí větší bříško, tak zvolte šaty s pevnějším živůtkem, ideálně opět korzetovým, hlavně s jednodušší a spíše splývavou sukní.

   Model, který za nás určitě ne, je model svatebních šatů 19–14 Magnolia, protože má opravdu velké řasení a opticky to přidává na kilech, určitě není vhodná ani bohatá princeznovská sukně, protože by zbytečně přidávala na objemu.

   BOKY

   Šaty pro nevěsty s boky 

   S boky většinou u svatebních šatů není problém, protože jsou perfektně skryty. Pokud ale chcete mít právě boky jako hlavní přednost, tak doporučujeme střih mořská panna. Na videu vidíme model 131 Madeline, který to perfektně znázorňuje. Tento typ šatů je pro ty z vás, které máte symetrickou postavu – úzký pas, tvar přesýpacích hodin a je úplně jedno, jestli jste XS nebo XL, protože perfektně padnou oběma. Živůtek krásně stáhne pas a zvýrazní právě boky.

   VÝŠKA

   Svatební šaty pro vysoké nevěsty

   Ať už jste drobné a bojíte se, abyste ve svatebních šatech nezapadly a byly na svatbě vidět, a nebo jste vysoké a bojíte se, abyste nevypadaly jako obří sněhová koule.

   Na ukázku špatně zvoleného střihu si Káťa oblékla model 037 Dimetra, který má sedmi kruhovou spodnici a se všemi dalšími prvky už to působí trochu moc.

   Velmi vysokým nevěstám obecně nesluší obrovské princeznovské sukně, ale samozřejmě záleží na konkrétních svatebních šatech.

   Pokud jste vysoká a chcete být na vaší svatbě princeznou, doporučujeme model 105 Linda, který má bohatší sukni, ale nepůsobí nijak mohutně. Je tady vidět i exposed korzet, takže i drobnějším postavám sluší.

   Na posledním modelu 229 Wona můžeme vidět splývavou sukni, která podtrhuje výšku a sluší vyšším postavám. Pokud jste menší a chtěly byste taky takovýto splývavý model, tak určitě doporučujeme podpatky. Ale rozhodně pro vás bude lepší variantou nějaká princeznovská sukně.

   Na závěr bychom vám chtěly říct pár věcí ohledně vaší představy svatebních šatů. Když k nám většina nevěst chodí, tak má jasnou představu o tom, co jim rozhodně slušet nebude a co všechno musí schovat. ALE! Svatební šaty mají tolik střihů a možností, které jste doteď ještě určitě nezkoušely, že budete příjemně překvapeny, co vám třeba bude slušet. Takže se tím určitě nenechte svázat, ani žádnými typologickými stereotypy, protože občas nám sem do Elody přijde nevěsta, která má nějakou postavu a my si řekneme, že jí bude slušet tenhle střih, ale nakonec to dopadne úplně naopak a sluší jí něco jiného.

   A od toho jsou tady naše holky – asistentky a paní krejčová, které vám pomohou vybrat střih, který vám bude nejvíce slušet. Nejsme žádná půjčovna, takže vám rozhodně nebudeme chtít vnutit ty jedny šaty, které jsou zrovna volné na váš termín svatby. A budete si moct vybrat ty, které vám budou nejvíce slušet, které vám nejvíce padnou. A myslíme si, že jakmile vejdete k nám do salónu Elody, určitě ucítíte tu příjemnou rodinnou atmosféru a budete překvapeny, jaké to tady je.

   Pokud se vám líbily nějaké modely, které jste dnes viděly ve videu, tak se objednejte na zkoušku svatebních šatů. Budeme se na vás moc těšit.

   Mějte se krásně a uvidíme se příště u dalšího videa.

   Káťa a Mája

   Další videa

   Štítky