Mája je zasnoubenááá! Tyhle 3 kroky byste měla udělat hned i vy

Ukázka videa pro neregistrované ↓↓↓

Přehrát video
Zapnout zvuk

Registrujte se zdarma a pusťte si celé video

A hned získáte neomezený přístup k veškerému obsahu a soutěžím.

Nebo se přihlaste kliknutím zde.

Mája se zasnoubila a čeká ji plánování vysněné svatby, jenže neví, kde by měla začít. Zaměříme se tedy na to, jak postupovat po zásnubách.

KROK 1: Vyberte datum svatby, co nejdříve.

Důležitý faktor je ten, jestli vy jako nevěsta máte nějakou konkrétní představu o místě a ročním období, kdy by měla svatba být. Mája by se ráda vdávala v červnu. Pokud by chtěla konkrétní datum třeba 6. 6., je nutné tento termín zarezervovat, co nejdříve. Takto zajímavé termíny, ještě pokud jsou sobotní, jsou zarezervované i rok dopředu.

KROK 2: Vyberte a zarezervujte místo svatby.

Dalším důležitým bodem je výběr místa konání svatby. S vaším partnerem si musíte říct, kolik hostů na svatbě chcete a jestli je pro ně nutné zařídit ubytování. Mája plánuje velmi početnou svatbu a hledá místo, kde je velké vnitřní i venkovní zázemí. I zde platí to, že tyto velké areály s možností ubytování jsou vybookovány velmi dlouho dopředu. Bonusem je, pokud je místo svatby v blízkosti bydliště nevěsty /ženicha. Velmi to usnadní celou organizaci.

KROK 3: Vyberte typ obřadu a zamluvte oddávajícího

Dále si zvolíte typ obřadu. Existují dva typy – církevní a civilní/úřední obřad.

Civilní obřad zajišťuje matrika dle místa svatby. Přítomen je oddávající a matrikářka. Tyto obřady jsou většinou krátké (cca 15 minut), neosobní s univerzálním proslovem oddávajícího. Je zde na výběr omezený výběr termínů a pokud chceme svatbu mimo obřadní síň, je nutné zaplatit poplatek. Na druhou stranu je vyřízení svatby na matrice jednodušší.

Církevní obřad může být buď:

  1. katolický – ten většinou probíhá pouze v kostele
  2. protestantský – vyberete si faráře/kazatele, který přijede na vámi určené místo.

U církevních obřadů je oddání osobnější, protože je ušité na míru. Nejprve musíte tedy oslovit nějakou státem registrovanou církev, v některých je podmínka projít před svatbou předmanželskou přípravou, což je něco jako koučing do manželství (jak řešit konflikty, jak komunikovat atp.). Máte však větší šanci získat termín a můžete se podílet na tom, jak konkrétně bude váš svatební obřad vypadat.

Pokud zařídíte výše zmíněné tři kroky, tak věříme, že z vás opadne ten největší stres a budete si plánování svatby užívat.

Dejte nám do komentářů vědět, jak probíhaly vaše zásnuby. Jestli byly nečekané nebo jste někde náhodou objevily schovaný prstýnek.

Těšíme se na vás u dalšího videa! Káťa a Mája

Další videa

Štítky