Malá vs. velká svatba. Koho pozvat a koho už ne?

Ukázka videa pro neregistrované ↓↓↓

Přehrát video
Zapnout zvuk

Registrujte se zdarma a pusťte si celé video

A hned získáte neomezený přístup k veškerému obsahu a soutěžím.

Nebo se přihlaste kliknutím zde.

Dnes si budeme povídat o velikosti… Velikosti svatby samozřejmě – tedy koho pozvat a koho už ne. V minulém videu jsme se bavily o třech důležitých krocích, které jsou potřeba udělat, co nejdříve po zásnubách. Jedním z těchto bodů bylo určení velikosti svatby, a tedy zarezervování místa konání, aby se všichni pozvaní bez problému vešli.

Přemýšlíte zda zvát spolužáky ze základní či mateřské školy? Nebo prapraprastrýčka, který vypije celý bar? Nebo šéfa a kolegy z práce? Nebo svého ex s přítelkyní? Nebo lidi, kterým jste byla na svatbě vy? Nebo +1? Máme na mysli partner(k)y vašich kamarádů, které na svatbu zvete. A co takhle děti svatebčanů? Navýší vám tím počet o 20 malých hostů? A co když tam zboří svatební dekorace atp.?

Nevíte? Tak si o tom dneska něco společně povíme.

Na začátek Vám chceme říct, že nejdůležitější je to, abyste váš den D strávili s lidmi, které máte rádi a které chcete mít okolo sebe. Na všechny ostatní se můžete vykašlat, protože ne vždy se všem zavděčíte. A vždycky se najde někdo, kdo nebude spokojený. Proto vám radíme – udělejte si to tak, jak chcete vy, protože to je to nejdůležitější!

Možná ještě nevíte, jestli chcete svatbu velkou nebo malou s rodinou a pár přáteli. Tak se pojďme společně podívat na to, jaké jsou výhody a nevýhody.

Možná ještě nevíte, jestli chcete svatbu velkou nebo malou s rodinou a pár přáteli. Tak se pojďme společně podívat na to, jaké jsou výhody a nevýhody.

Velká svatba (100+ lidí)

Hlavní výhodou je to, že kolem sebe máte najednou všechny lidi, které máte rádi a které tam chcete mít. Široká rodina, přátelé atd. Propojíte všechny vaše světy na jednom místě. Tato situace se pravděpodobně nebude už nikdy opakovat.

S tím souvisí i nevýhoda velké svatby, a to sice potřeba většího místa a většího množství jídla. S tím jde v ruku v ruce i vyšší finanční náročnost.

Na velké svatbě nevznikají tichá místa a nevázne zde zábava, protože se lidé baví sami, má to větší drive a plyne to tak nějak samo.

Nevýhodou je náročnější organizace. Pokud chcete například uspořádat hosty do špalíru, na společné focení či hromadnou aktivitu je potřeba mít mikrofon a koordinátora/moderátora, který bude mít na starost celý den po organizační stránce.

Hodně lidí na svatbě znamená i to, že si se všemi hosty nestihnete během svatebního dne popovídat. Na to byste potřebovali celý víkend.

Bez vaší přítomnosti se ale rodiny během svatby mohou seznámit navzájem sami a můžou poznat i vaše přátele. Na svatbě Káti se například seznámila její babička s babičkou ženicha a od svatby jsou v kontaktu. Hezky se takhle dají propojit lidé, kteří se do vaší svatby nikdy neviděli.

Když si to shrneme:

Teď si něco povíme o výhodách a nevýhodách malé svatby.

Malá svatba

Je to přesně naopak než u svatby velké. Stihnete si se všemi hosty popovídat, většinou je to levnější a nemusíte všechny tak organizovat, protože hostů není mnoho a je to jednodušší.

Na druhou stranu málo hostů na svatbě může způsobit to, že se nebaví sami od sebe a je potřeba mít pár extrovertů a aktivních lidí, kteří rozjíždí zábavu. Protože hrobové ticho na svatbě je občas trapné.

Výhody malé svatby tedy jsou:

Podívali jsme se na velikost svatby, možná už máte seznam hostů, ale určitě se tam najde pár lidí, u kterých nevíte. Pro tento případ pro vás máme praktickou pomůcku, kterou je tester. Ten najdete ke stažení pod tímto videem. Tento test vám pomůže vytřídit lidi, které pozvat na svatební hostinu a které ne.

Doufáme, že vám naše video pomohlo, určitě nezapomeňte vyzkoušet naše tipy a dejte nám vědět, jak velkou svatbu chystáte a koho na svatbu nezvete. Mějte se krásně a těšíme se příště.

Další videa

Štítky