5 nejlepších a nejhorších svatebních investic podle Katky

Ukázka videa pro neregistrované ↓↓↓

Přehrát video
Zapnout zvuk

Registrujte se zdarma a pusťte si celé video

A hned získáte neomezený přístup k veškerému obsahu a soutěžím.

Nebo se přihlaste kliknutím zde.

Jak už jistě víte, Mája se zasnoubila a společně se svým snoubencem při plánování svatby zvažují, do čeho investovat více a do čeho méně peněz. Káťa má už po svatbě, a proto si s Májou popovídají o pěti věcech, do kterých se Kátě vyplatilo investovat a do kterých nikoli. Začněme pěti nejlepšími investicemi.

Co se v tomto videu dozvíte?

Jdeme na to!

Svatební fotograf

Fotograf je položka, která je docela drahá a ve svatebním rozpočtu výrazná. Káti fotograf stál zhruba 18–20 000 Kč. Ale je ráda, že do této služby investovala, protože fotky jsou to hlavní, co vám zůstane. Vyvolávají emoce z vaší svatby a zachytí spoustu věcí, které třeba časem zapomenete a které se vám na základě fotky vybaví. Pokud máte kvalitního fotografa, máte svatební fotografie v dobrém rozlišení pro zvětšení a tisk. A můžou tak posloužit jako dekorace.

Snubní prstýnky

Druhou věcí, která vám po svatbě zůstane jsou prstýnky – zásnubní a snubní. Myslíme si, že se vyplatí připlatit si pár tisíc navíc, protože vám snubní prstýnky zůstávají celý život. Je to investice do budoucna a je to něco, na co se díváte každý den a měly byste s nimi být tedy spokojené. Pokud investujete do dobrých materiálů jako je zlato nebo platina, nemění svoje vlastnosti, barvu a vydrží vám opravdu celý život. Takže přidat například 8 000 Kč do obou prstýnků se opravdu vyplatí. Pokud o ně dobře pečujete opravdu vydrží.

Co se týče ceny, záleží na vaší preferenci – jaký chcete materiál, kamínky, rytinu a další požadavky např. úpravu materiálu. Zde se pohybujeme kolem 20 000 Kč. Pokud jste náročnější nebo chce místo zirkonu briliant pohybujeme se v částce okolo 25 000 Kč.

Prozkoumejte snubní prsteny Elody a inspirujte se!

Catering na svatbu

Hlavní investicí je catering. Můžete si sice domluvit rodinu a přátele, ale přehodíte na ně určitou zodpovědnost a svatbu si potom nemusí tak užít. Proto se vyplatí investovat do cateringu. Obecně si připlatíte zhruba o 20 000 Kč navíc, ale máte občerstvení na vaší svatbě se vším všudy.

Moderátor/Koordinátor na svatbu

Pokud máte větší svatbu je moderátor vhodný, aby organizoval lidi a věděl, co se kdy má dít. Vy jako nevěsta máte potom klid, že je vše zajištěné. Káťa do této role obsadila svého kamaráda, který je organizačně schopný. Moderátor jinak stojí okolo 5– 6 000 Kč. Pokud byste chtěli využít služby svatební koordinátorky připravte si zhruba 20 000 Kč. Máte to ale se vším všudy od A až do Z a tím pádem zcela bez starostí.

Myslíme si, že moderátor je důležitý už z toho důvodu, aby za vámi nechodili svatební hosté a neptali se vás na organizační věci týkající se svatebního dne. A to prostě nechcete.

Řidič na svatbu

Další nejlepší investicí je služba řidiče, který bude večer rozvážet svatební hosty buď domů nebo do vzdálenějšího ubytování. Můžete poprosit známého, aby se této role zhostil. Kátě na svatbě rozvážel hosty kamarád a stálo je to o 3 000 navíc. Všichni hosté předem věděli, že je tady tato možnost. Tato investice není velká, ale určitě se vyplatí, protože hosté mohou pít alkohol a v některých případech se lépe rozjede zábava.


Teď se podíváme na pět věcí, které se Kátě nevyplatily.

Příliš sladkého jídla

Káťa požádala své tetičky, babičky a známé, aby dovezli něco sladkého, ale bylo toho zbytečně moc a hodně toho zbylo. Vyšlo to zhruba na 4 000 Kč, i když ruční práce od příbuzných se vyčísluje špatně. Opravdu stačí objednat pár zákusků, a nebo si vše zařídit o cateringu. Pokud máte běžně velké zákusky, tak se počítají 3–4 kousky na svatebního hosta, u mini zákusků je to samozřejmě víc a také záleží na tom, kolik máte dortů. Vše berte samozřejmě s ohledem na znalost vaší rodiny a toho, jaký mají vztah k sladkému.

Zbytečně moc dekorací

Protože si Káťa dělala dekorace sama, raději nakupovala více než potom využila na výzdobu svatby. Nevyužité přebytky vyšly zhruba na 4 000 Kč. Dekorace jsou dost přeceňované. Svatebčané si toho většinou ani nevšimnou a vy s tím ztratíte spoustu času a peněz. Pokud zvolíte svatebního koordinátora bude mít dekorace na starost on a nebude mít takové přebytky, protože už to má v oku.

Opomenutá vizážistka

Káťa se nakonec malovala na svou svatbu sama, ale kdyby se vdávala znovu určitě by do služeb vizážistky investovala. Profi make-up vydrží dlouho a na svatebních fotkách je vidět rozdíl. Káťa si místo toho nakoupila drahé produkty, ale myslí si, že kdyby peníze raději investovala do služby vizážisty, tak by to dopadlo určitě lépe.

Chybějící florista

Káťa si květinovou výzdobu dělala sama a vše bylo bez problému, ale florista by asi navrhl lepší kombinaci květin. S květinami se musí pracovat na poslední chvíli před začátkem svatby a ztratíte tím spoustu času, ve kterém se můžete věnovat třeba sobě. Vlastní doprava svatebních květin na místo svatby také není ideální, musíte je převézt v kýblech a hrozí riziko zvadnutí, proto je vhodné investovat do služeb floristy, který se o vše postará.

Instax místo fotokoutku

Káťa měla na svatbě instax a představovala si, že se svatební hosté vyfotí a fotku následně nalepí do připraveného svatebního alba. To se ale nestalo a více jak polovinu fotek si rozebrali svatebčané, kteří chtěli mít památku. Podotýkáme, že náplně jsou velmi drahé (cca 20 Kč/1 fotka). Lepší je tedy investovat do fotokoutku, což je velký stroj, který někdo obsluhuje. Za pár korun vám potom vytiskne fotku a vše máte i v digitální formě. Investice bude jen o pár tisíc vyšší. Pohybuje se okolo 8 000 Kč.

Doufáme, že vám naše rady pomohly v přípravě vaší svatby.

Mějte se krásně.

Zmíněné odkazy

Další videa

Štítky